وعده ی شهردار برای اتمام ساخت تمام بزرگ راه ها در سال آینده

ساخت همه بزرگراه‌ها و تقاطع‌ها داخلی و بیرونی شهر تهران بر اساس طرح جامع عمرانی، سال آینده به‌طور کامل به اتمام می‌رسد.

 

محمدباقر قالیباف، شهردار تهران در مراسم بهره‌برداری از پل‌های ارتباطی بزرگراه شهید باکری به باند شمالی آزادراه تهران- کرج ضمن اعلام این خبر گفت: البته اتمام بزرگراه‌ها به معنی حل مشکل ترافیک نیست زیرا در شرایطی که سالانه 400 هزار خودرو در تهران شماره‌گذاری می‌شود و هیچ رابطه منطقی بین ورود و خروج خودرو وجود ندارد، چنین به‌نظر می‌رسد که هر چه هم بزرگراه بسازیم خاصیتی نخواهد داشت.

قالیباف با اشاره به عزم مدیریت شهری در تکمیل خطوط مترو  افزود: با بهره‌گیری از آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا تونل‌سازی‌ در مترو هم به لحاظ اقتصادی و هم سرعت در اجرا کاملا به‌صرفه شده است.

شهردار تهران ادامه داد: امروز تهران در میان سایر کلانشهرهای دنیا از جایگاه بالایی برخوردار شده است به‌طوری که هیچ متروپلیسی در دنیا وجود ندارد که در سال 25کیلومتر تونل حفاری کند و 15کیلومتر را به‌ بهره‌برداری برساند.

وی همچنان تاکید کرد، شهرداری تهران علاوه بر عمران شهری نسبت به مسائل فرهنگی و اجتماعی نیز بی‌توجه نیست.

 

 

اضافه شدن 100هزار دوچرخه به شهر تهران

افزوده شدن 100 هزار دوچرخه به تهران به منظور بهبود وضعیت ترافیک

 

 

شهردار تهران در حاشیه مراسم بهره‌برداری از پل‌های ارتباطی بزرگراه شهید باکری به در جمعی از خبرنگاران گفت: بنا داریم از مسیرهای شرقی و غربی در توسعه دوچرخه سواری استفاده کنیم به همین منظور امسال 100هزار دوچرخه به شهر تهران اضافه می‌شود که این کار از منطقه 8 شروع شده و به مناطق 11، 12 و 22 رسیده است.

قالیباف به خبرنگاران درباره یکی از کارکردهای اصلی پروژه اتصال بزرگراه شهید باکری به آزادراه تهران- کرج گفت: این مسیر مسافران زیادی دارد و برخلاف گذشته که همه باید از بزرگراه شیخ فضل‌الله عبور می‌کردند امروز دسترسی‌ها زیاد شده و می‌توانند از مجموعه بزرگراه‌های شهید همت، شهید حکیم، رسالت و دسترسی‌های آن استفاده کنند و از سوی دیگر کسانی که از شرق به غرب می‌روند با این پل می‌توانند از بزرگراه شهید باکری به شمال تهران بروند.

 

افتتاح ۲ پل در ۲ گوشه ی شهر

شهرداری در راه توسعه ؛ بهره برداری از دو پل استقلال و تقاطع ابوسعید-وحدت اسلامی

 

 

مازیار حسینی معاون فنی و عمرانی شهردار تهران نیز خبر داد: پل تقاطع ابوسعید- وحدت اسلامی و همچنین پل استقلال روی بزرگراه شهید باقری در شرق تهران روبه‌روی شهرک امید به زودی به ‌بهره‌برداری می‌رسد.حسینی در مراسم افتتاح پل‌های ارتباطی بزرگراه شهید باکری در توضیح ویژگی‌های این بزرگراه گفت: این بزرگراه حدود 7کیلومتر طول و 7تقاطع غیرهمسطح و 8کیلومتر کانال جمع‌آوری آب‌های سطحی دارد. هدف این است که رفت و برگشت غرب تهران را تسهیل ‌سازیم.

وی در توضیح راهبرد شهرداری تهران در کارهای عمرانی گفت: ما به دنبال توسعه عادلانه راه های ارتباطی در همه مناطق شهر تهران هستیم و بر همین اساس در نظر داریم در عین حال که بدون کاستن از شتاب توسعه در نواحی برخوردار غرب و شمال شهر،‌ بر سرعت توسعه در مناطق جنوب و شرق تهران بیفزاییم.

 

بازدید بدون برنامه ی شهردار از تونل نیایش

 

بازدید شهردار از تونل نیایش

 

شهردار تهران به‌همراه معاون فنی و عمرانی و تنی ‌چند از مدیران، بدون برنامه‌ریزی قبلی با ورود به پرتال انتهای شرقی تونل نیایش در محل بزرگراه آیت‌الله صدر، از تونل نیایش بازدید کرد.

در این بازدید، آغاز عملیات عایق‌بندی و بتن‌ریزی کف در بخش‌هایی ‌از تونل نیایش نیز به‌ اطلاع شهردار تهران رسید. همچنین مجریان این طرح با اشاره به زمانبندی انجام شده، اعلام کردند که تونل نیایش در زمان مقرر ساخته خواهد شد.

 

 

مطالب مرتبط: